Oblježili smo Evropsku sedmicu robotike 2022

U srijedu 23.11.2022. u našoj školi, održana je radionica povodom Evropske sedmice robotike.

Na radionici su prisustvovali učenici koji su sa velikom pažnjom i zanimanjem pratili prezentaciju o robotici i značaju robotike za čovječanstvo. Voditelji radionice su bile učenice IXb razreda Smajić Emina i Sinanović Belmina, te nastavnik informatike Nijaz Halilović.

Cilj ovog projekta je da djeca zainteresuju i upoznaju tzv. STEM zanimanjima, te otklone eventualne barijere u susretu sa mini robotima.

Isto tako, kroz radionicu se željelo približiti djeci robotiku kao naučno – tehničku disciplinu, čiji je cilj izrada i unapređivanje robota.

Učenici su se upoznali sa mBot robotima, te BBC micro:bit džepni računar i Kitronik robotima.

Roboti će sigurno utjecati na naš život i značajno ga promijeniti.

Obrazujemo djecu za vrijeme u kojem će živjeti!