Obilježen Sat kodiranja :)

Sedmica informatičke edukacije organizuje se svake godine u decembru, mjesecu u kojem je rođena Grace Murray Hopper (09.12.1906.) pionirka informatike,
zaslužena za popularizaciju izraza bug i razvoja programerskog jezika COBOL.

Sat kodiranja ili Hour of Code je globalna edukativna akcija organizacije CODE.ORG namijenjena sticanju prvih programerskih iskustava,
pokrenuta sa ciljem demistifikacije informatike i programiranja za učenike, kako bi isti možda sutra razmotrili karijeru i programiranju i IT sektoru.
Kao i prethodnih godina i ove godine se u našoj školi obilježava Sat kodiranja. Učešće su uzeli učenici od 6. do 9. razreda. Podršku im je kao i uvijk pružio nastavnik informatike, prof. Nijaz Halilović, a učenici šestih razreda nisu krili svoje oduševljenje pri rješavanju problema.

#Hour_of_Code_Bosnia_and_Herzegovina #SAT_KODIRANJA