Profesorica Zehrija Tokić dobitnica Nagrade za životno djelo

Na centralnoj svečnosti upriličenoj u Bosanskom kulturnom centru u povodu Dana učitelja – 5. oktobra, a u organizaciji Ministarstva obrazovanja i nauke i Pedagoškog zavoda TK,  Zehriji Tokić, profesorici matematike u našoj školi, uručena je Nagrada za životno djelo. Tokom dugog radnog vijeka profesionalizam i visoko razvijena radna etika naše profesorice, vjera u učenika i njegov uspjeh, redovno su rezultirali zapaženim uspjesima učenika na brojnim takmičenjima iz matematike i fizike. Uz čestitke u ime radnog kolektiva i učenika naše škole na  zasluženom priznanju vrijednoj i omiljenoj profesorici Zehri, a u povodu velikog praznika svih prosvjetnih radnika, direktorica škole, gđa Ervada Sinanović, izjavila je:

Uspjeh učitelja ne mjeri se ocjenama đaka. Mjeri se brojem dječijih duša koje je prigrlio i onako krhke, poput balona od sapunice, osnažio i oduvao u visine! Mjeri se širinom prostora koji je dao tim malim ljudima, za njihove velike snove. Mjeri se količinom strpljenja za dječija učenja kroz nestašluke i mudrošću da svakodnevno od njih uči sve ono što je zaboravio o djetinjstvu! Drage kolege, sretan nam ovaj 5. oktobar!!!