U našoj školi priredbom obilježen svjetski Dan poezije

U povodu predstojećeg Svjetskog dana poezije koji se obilježava svake godine 21. marta članovi bibliotekarske sekcije naše škole uz pomoć rukovodioca sekcije, bibliotekarke Tatjane Tomić, priredili su priredbu za učenike i nastavnike. Bila je to prilika da se podsjetimo na neke poznate pjesme domaćih autora za djecu i omadinu, kao i poznatih svjetskih pjesnika. Pošto se u našoj školi poezija ne samo čita već i piše, imali smo priliku čuti nagrađeni rad učenice Almedine Malešak, koja je na Međunarodnom konkursu „Novogodišnja čarolija“ osvojila drugo mjesto. Druženje je proteklo u sjajnoj atmosferi, a prisutni su sa oduševljenjem upijali svaki izgovoreni stih. Učenica Esmina Mujić pod mentorstvom nastavnika Avde Beširovića, uveličala je ovu svetkovinu poezije svojom interpretacijom sevdalinke „Bosno moja, divna, mila“, uz instrumentalnu pratnju učenika Rame Džekića. Poznati francuski pjesnik, Žak Prever, poeziju je opisao rekavši: „Poezija je ono što se sanja, ono što se zamišlja, ono što se želi, i ono što se često dogodi. Poezija to je stvarnije i korisnije ime života“.UNESCO je 21. marta 1999. godine ovaj dan proglasio „praznikom“ poezije s ciljem promoviranja čitanja, pisanja, objavljivanja i poučavanja poezije širom svijeta.