Učešće naše škole u Izazovu Dabar Informatičar

Dabar Informatičar je Međunarodni izazov iz Informatike koji je namijenjen svim učenicima i učenicama osnovnih i srednjih škola bez obzira na njihova prethodna znanja iz Informatike.
Dabar izazov se organizuje u različitim starosnim kategorijama i svi zadaci su prilagođeni učenicima tog uzrasta.U proteklih pet godina na Izazovu Dabar Informatičar blizu 50.000 učenika i učenica iz cijele Bosne i Hercegovine se družilo i zabavljalo, razvijajući svoje informatičke vještine.
Na ovogodišnjem takmičenju Dabar Informatičar koje je održano online u periodu od 9 – 20.11.2020. godine, ispred naše škole je prijavljeno 67 učenika, a njih 30 je uspješno završilo Izazov.Koordinator takmičenja u našoj školi bio je nastavnik Nijaz Halilović. Svi učenici su dobili certifikate za učešće, a iste je učenicima dodijelila direktorica škole, gđa Ervada Sinanović.