U našoj školi obilježen Međunarodni dan školskih biblioteka

Međunarodni dan školskih biblioteka počeo se obilježavati od 1997. godine, a obilježava se svakog četvrtog ponedjeljka u mjesecu oktobru. Biblioteke nam stoljećima nude kvalitetne izvore znanja, a nastale su kada je obim čovjekovog znanja i iskustva prerastao mogućnost pamćenja. U ponedeljak, 25. oktobra 2021. godine, članovi bibliotekarske sekcije sa rukovodiocem sekcije, bibliotekarkom Tatjanom Tomić, obilježili su ovaj značajan datum priređivanjem tematske izložbe pod sloganom: „U neiscrpnoj riznici književnosti za djecu otkrijte vaše istine i vaše ljepote!“ Pozivamo učenike naše škole da u što većoj mjeri nastave koristiti bibliotečku građu koju ima na raspolaganju naša školska biblioteka i da se cijelim svojim bićem posvete knjizi, našem najboljem prijatelju.