Svečani ispraćaj u penziju nastavnice Zehrije Tokić

Posljednji dan prvog polugodišta bio je ujedno i posljednji radni dan u bogatom, četiri decenije dugom radnom vijeku, nastavnice matematike i fizike Zehrije Tokić. Sindikalna organizacija OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ upriličila je toga dana u prostorijama škole svečani ispraćaj u penziju omiljene nastavnice Zehre, na kojem su joj kolege i učenici  toplim riječima iskazali čast što su imali priliku raditi s njom, te je obradovali cvijećem i prigodnim poklonima.

Nastavnica Zehrija je svojim radom ostavila trajan pečat našoj školi, a zbog svog nesebičnog i humanog pristupa zasigurno je uzor mnogim učenicima. Profesionalizam i visoko razvijena radna etika, vjera u učenika i njegov uspjeh redovno su rezultirali zapaženim uspjesima učenika na brojnim takmičenjima iz matematike i fizike. Za svoj rad dobila je brojna priznanja od kojih ističemo Nagradu za životno djelo koja joj je 2020. godine dodjeljena od strane Ministarstva obrazovanja i nauke TK, SSOOiO TK i Pedagoškog zavoda TK.

Nastavnici Zehriji želimo sretno novo poglavlje životne priče. Neka to bude period uživanja i radosti!