U našoj školi obilježen 26.09. Evropski dan jezika

Učenici sekcije English Club koju vodi nastavnica Majda Grabčanović nisu mogli uživo u školi obilježiti sa drugarima i nastavnicima Dan evropskog jezika prigodnom priredbom. Međutim, volja za učenjem stranog jezika nije splasnula i nije se zaboravio 26.9. – Evropski dan jezika.

Svaki učenik je na svoj način dao doprinos da se barem kroz crtež, pjesmu, sastav ili neku zanimljivu činjenicu podsjete drugari, a i nastavnici naše škole koliko je važno učiti strani jezik. Hvala učenicima: Mujanović Adenu 6.a, Smajić Belminu 6.b, Đogić Emiri 6.b, Baturić Lejli 9.a, Subašić Halilu 9.b, Mujkanović Sumeji 9.b i Hodžić Merisi 9.b što su dali svoj doprinos u obilježavanju Evropskog dana jezika. Ono što je najbitnije naglasiti jeste da se u našoj školi jezici uče sa puno ljubavi i da je strani jezik mnogim učenicima pomogao da prebrode karantin. Učenje jezika, kazali su đaci, jača i samopouzdanje, pa su na taj način potvrdili poznatu izjavu Frederika Felinija da svaki naučeni jezik donosi novi pogled na život.