Učenici naše škole u finalnom saobraćajno-obrazovnom takmičenju

Učenici naše škole Ajdin Baturić, VI a, i Amar Smajić, VI b, u oštroj konkurenciji učenika iz svih kantona uspjeli su se plasirati u Finalno saobraćajno-obrazovno takmičenje. Takmičenje je održano 30.09.2020.godine online putem, a pored učenika koji su se plasirali u finaklno takmičenje još su učestvovale Amina Kavazović te Ajša Duraković. Mentor učenicima bio je učitelj Asim Hodžić, čiji članovi saobraćajne sekcije iz godine u godinu ostvaruju zapažene rezultate na ovom takmičenju.

Iako su predstavnici FIA Regije, sukladno novonastaloj situaciji izazvanoj pandemijom korona virusa odlučili da ovogodišnje Evropsko saobraćajno-obrazovno takmićenje otkažu, Bosansko-hercegovački auto-moto klub BIHAMK kao organizator nacionalnog takmičenja, ne želeći prekidati višedecenijsku tradiciju, odlučio je da isto organizuje i ove godine u nešto izmjenjenom obliku (takmičenje samo iz teoretskog znanja, bez praktičnog dijela)  i u drugom vremenskom periodu realizacije. Tako je isto prolongirano za početak ove školske godine, prema trenutnim mogućnostima i još uvijek nesigurnoj situaciji vezanoj za Covid-19. Ova takmičenja imaju prvenstven cilj da na popularan način doprinesu saobraćajnoj edukaciji učenika i podizanju nivoa preventivnog djelovanja u oblasti saobraćaja, poboljšanju opšteg stanja bezbjednosti saobraćaja i zaštite ljudskog života.

Našim učenicima i učitelju Asimu čestitamo na ostvarenom rezultatu i želimo puno uspjeha u nastavku takmičenja!

Detalj sa odvijanja online takmičenja