U našoj školi obilježen 21. mart – Svjetski dan poezije

U povodu Svjetskog dana poezije koji se obilježava svake godine 21. marta članovi bibliotekarske sekcije naše škole  uz pomoć  rukovodioca sekcije, bibliotekarke Tatjane Tomić i prof. informatike Nijaza Halilovića, priredili su online priredbu za učenike, nastavnike i roditelje. UNESCO je 21. marta 1999. godine ovaj dan proglasio „praznikom“ poezije s ciljem promoviranja čitanja, pisanja, objavljivanja i poučavanja poezije širom svijeta. Na proglašenju praznika rečeno je da treba odavati priznanje i podsticaj nacionalnim, regionalnim i internacionalnim poetskim pokretima. Ovom prilikom  podsjetićemo vas na neke poznate pjesme domaćih i stranih autora. Možda vas potaknu da se i sami izrazite poezijom.